Posnet Mobile HS EJ

To najlżejsza i najmniejsza kasa fiskalna na rynku. Waży tylko 380g i mieści się nawet w… kieszeni użytkownika!

Kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ to naprawdę mobilne urządzenie ewidencjonujące sprzedaż. Posiada trzy najważniejsze zalety doceniane przez użytkowników pracujących w terenie:

 • kompaktowe gabaryty,
 • niską wagę,
 • wytrzymały akumulator.

Wymiary tej kasy to tylko 86mm x 4,6mm x15,8mm (szer. x wys. x dł.) – jest dzięki temu poręczna i z łatwością zmieści się w torebce albo teczce, można ją też umieścić w samochodzie na specjalnym mocowaniu – albo trzymać w… kieszeni.

Waga jest też naprawdę znikoma – tylko 380 g.

W urządzeniu zastosowano akumulator litowo-polimerowy, dzięki któremu kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ może wydrukować nawet 50,000 wierszy paragonu – bez konieczności doładowywania baterii.

Można też powiedzieć, że Mobile HS EJ to urządzenie o prostym i eleganckim wzornictwie – być może uważamy, że nie jest to najważniejsza sprawa w przypadku kas fiskalnych – ale warto pamiętać, że obowiązkiem ewidencjonowania sprzedaży przy pomocy urządzeń fiskalnych są od jakiegoś czasu objęci lekarze i prawnicy. Ponadto mała przenośna kasa może się sprawdzić się w butikach, punktach jubilerskich lub salonach kosmetycznych – wielu przedsiębiorców ceni więc sobie możliwość wybrania kasy, która jest będzie nie tylko spełniała wymagania techniczne, ale również będzie pasowała do aranżacji wnętrza lub prestiżu wykonywanego zajęcia.

Jesteś prawnikiem? Lekarzem? Prowadzisz elegancki salon kosmetyczny lub butik z ekskluzywną odzieżą? Posnet Mobile HS EJ to mobilna kasa fiskalna o prostym, nowoczesnym wzornictwie.

Z zewnątrz elegancka o kompaktowych wymiarach, a co ma „w środku”? Jakimi funkcjami może się pochwalić ta mobilna kasa fiskalna Posnet?

Otóż wielką zaletą, która wpływa zarówno na wagę urządzenia, jak i komfort prowadzenia sprzedaży z jego użyciem, jest moduł elektronicznej kopii paragonu.

Oryginał paragonu zgodnie z przepisami zawsze powinien trafić do klienta, kopia natomiast pozostaje w firmie. Wiele modeli kas fiskalnych posiada dwie rolki papieru – na jednej drukowany jest oryginał paragonu, na drugiej jego kopia. Zapisane papierowe rolki kasowe muszą być przechowywane przez 5 lat – trzeba dla nich wygospodarować miejsce i to odpowiednie, żeby nie uległy zniszczeniu w ciągu tego kilkuletniego wymaganego okresu archiwizowania dokumentów.

Firma Posnet wyszła naprzeciw potrzebom użytkowników, dla których archiwizacja zapisanych rolek kasowych stanowi często kłopot – wyposażyła kasę Mobile HS EJ w moduł elektronicznej kopii paragonu. Zamiast miejsca na drugą rolkę w urządzeniu zaprojektowano gniazdo Informatycznego Nośnika Danych – karty microSD/SDHC. Ten malutki popularny nośnik danych ma imponującą pojemność.Ile paragonów fiskalnych mieści się na karcie microSD/microSDHC 2GB? 3300 tradycyjnych papierowych rolek wypełnionych paragonami fiskalnymi!

Zapis na karcie SD to nie tylko łatwość przechowywania i oszczędność wydatków związanych z zakupem papierowych rolek. To także większe bezpieczeństwo – informacje z karty można łatwo skopiować na inny nośnik, dzięki temu zagubienie karty lub przypadkowe jej zniszczenie, nie jest równoznaczne z utratą danych sprzedażowych.

Obsługa kasy fiskalnej Posnet Mobile HS EJ jest prosta i intuicyjna, wymiana rolki oryginału – szybka, a podświetlany wyświetlacz LCD – czytelny.

Jeśli chodzi o funkcje – operator dysponuje wszystkimi opcjami niezbędnymi w profesjonalnej obsłudze klienta, przy prowadzeniu sprzedaży o średniej i niewielkiej intensywności. Mamy więc w Mobile HS EJ klawiaturę z programowalnymi klawiszami, jedno złącze USB i jedno RS232 oraz możliwość wyboru waluty ewidencyjnej. Możliwa ilość pozycji w bazie towarów PLU, to 4000 – przyzwoity standard dla mobilnych urządzeń rejestrujących.

Dla kogo będzie dobra kasa mobilna Posnet Mobile HS EJ?

Dla tych przedsiębiorców, którzy kasę zabierają w teren – a więc:

 • w handlu przenośnym i obwoźnym
 • w sezonowych wypożyczalniach sprzętu sportowego
 • w ośrodkach szkolenia kierowców
 • dla prawników
 • dla lekarzy
 • w kioskach i sklepikach
 • w małych butikach
 • w salonach kosmetycznych i fryzjerskich
 • przy obsłudze parkingów

Jeśli chodzi o obsługę parkingów, zaletą tego mobilnego urządzenia są funkcje dostosowane właśnie do tego typu sprzedaży.

Potrzebujesz urządzenia fiskalnego do obsługi sprzedaży na płatnym parkingu? W Posnet Mobile HS EJ znajdziesz dopasowane funkcje parkingowe!

Przenośna kasa fiskalna Posnet posiada bowiem specjalny tryb „Parking”. Po jego ustawieniu w opcjach dostępne są dla użytkownika wydruki związane z rejestrowaniem czasu postoju i wydawaniem potwierdzeń czy sprzedażą według ustalonego cennika. Poza tym możliwe jest w tym trybie drukowanie paragonów na podstawie wcześniej wystawianych kwitów parkingowych.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

30 września 2015

Prześlij komentarz