Posnet Bingo XL

Kasa fiskalna Bingo XL firmy Posnet wprowadzona została na rynek w listopadzie 2013 roku. Pod klasyczną, niepozorną obudową kryją się wysokie parametry techniczne i najnowsze funkcje.

Bingo XL to kasa dla małych i średnich punktów handlowych – takich, dla których liczy się urządzenie praktyczne, oszczędne i gwarantujące profesjonalną obsługę klienta.

Dlaczego tak twierdzimy?  

Możliwość wydruku numeru NIP nabywcy na paragonie fiskalnym.

To zaleta, o której trzeba wspomnieć na początku.

Posnet Bingo XL jest pierwszą kasą fiskalną na rynku z zaprogramowanym polem specjalnie przeznaczonym do wprowadzenia numeru NIP.

Wynikają z tego dwie istotne korzyści:

 • Twoja firma nie będzie musiała wymieniać kasy fiskalnej na nową, gdy przepis dotyczą numeru NIP na paragonie z rozporządzenia Ministra Finansów zacznie obowiązywać wszystkich sprzedawców. Na razie ustawodawca pozwolił przedsiębiorcom stosować urządzenia, które nie mają technicznej możliwości drukowania numeru NIP – ale gdy się to zmieni, wielu podatników będzie zmuszonych do wymiany kasy. Kasa Bingo XL spełniająca wszystkie obowiązujące wymogi, nie będzie musiała być wymieniona na inną z powodu braku opcji wydruku NIP.
 • Dzięki Bingo XL będą do Twojej firmy trafiać i wracać klienci biznesowi. Dlaczego właśnie do Ciebie? Ponieważ otrzymany w Twoim punkcie handlowym lub usługowym paragon mogą wykorzystać jako fakturę uproszczoną. Możliwość ta ma związek właśnie z opcją wydruku numeru NIP nabywcy na paragonie fiskalnym.

Oszczędności

Zyskasz je dzięki elektronicznej kopii paragonu fiskalnego. Zamiast dwóch rolek papieru w Posnet Bingo XL mechanizm drukujący wykorzystuje tylko jedną papierową rolkę – rolkę oryginału. Drukuje się na niej paragon fiskalny dla klienta. Gdzie zatem zapisuje się kopia? Na elektronicznym nośniku danych – w tym wypadku na standardowej karcie SD.

Zastanów się: Ile miejsca musisz przeznaczyć na archiwum, w którym będziesz trzymał zadrukowane rolki papieru przez 5 lat? Ile pieniędzy wydasz ciągły podwójny zakup nowych rolek (dla oryginałów i kopii paragonów)?

Bingo XL oszczędza Twój czas, Twoje pieniądze i przestrzeń Twojej firmy.

Kopie paragonów zapisują się na małej karcie SD/SDHC. Karta o pojemności 4 GB, pozwala zmieścić kopie paragonów fiskalnych, które drukowane są przez cały okres użytkowania kasy! Z tym urządzeniem możesz więc zapomnieć o wszystkich uciążliwych czynnościach związanych z tradycyjnymi, papierowymi kopiami.

Niezła baza towarowa

W pamięci kasy Bingo XL możesz zaprogramować 8.000 PLU– nazw towarów i usług. Co więcej w nazwie towaru masz możliwość wykorzystana aż 40 znaków. Co to oznacza? To, że dobrane przez Ciebie nazwy, będą jednocześnie szczegółowe, jednoznaczne i zrozumiałe dla klienta, ponieważ nie ograniczy Cię w wyborze nazw mała ilość znaków do użycia.

Dlatego nawet jeśli masz dość szeroki asortyment, Posnet Bingo XL będzie odpowiadała twoim oczekiwaniom.

Doskonała komunikacja

Bingo XL daje naprawdę świetne możliwości komunikacyjne. Kasę wyposażono w łącze Ethernet, host USB i aż 3 porty RS232. Dostępny też jest multiplekser, jeśli go wykorzystasz, to masz jeszcze do dyspozycji dodatkowe 2 porty RS232 oraz port PS2.

Z tak rozbudowanymi opcjami komunikacyjnymi może do kasy podłączyć w zasadzie wszystkie urządzenia peryferyjne: skaner kodów kreskowych, wagę elektroniczną, komputer, szuflady kasową, system wideo monitoringu sklepowego czy też modem GPRS.

Możesz więc z Bingo XL stworzyć w swoim punkcie handlowym lub usługowym praktyczny, profesjonalny system sprzedażowy.

Kasa fiskalna Posnet Bingo XL w wersji Standard została wyposażona w akumulator żelowy – umożliwia on wydruk do 18 000 linii paragonu bez konieczności podłączania urządzenia do alternatywnego źródła zasilania.

Posnet Bingo XL występuje też w wersji Plus, która dodatkowo została wyposażona w akumulator litowo-jonowy – dzięki nie mu wydrukujesz aż 120 000 linii paragonu! Co to oznacza? Możliwość wykorzystania urządzenia do pracy w terenie (np. na targowisku) i gwarancję dłuższej pracy bez zasilania, np. podczas awarii sieci elektrycznej.

To oczywiście nie wszystkie korzyści, które niesie z sobą posiadanie i korzystanie z kasy Posnet Bingo XL.

Jakie atuty kasy Bingo XL można by wymienić?

 • Baza towarowa 8 000 PLU
 • Opcja drukowania numeru NIP nabywcy na paragonie fiskalnym
 • Elektroniczny zapis kopii paragonów na karcie SD/SDHC o pojemności 4GB
 • 40 znaków w nazwie towaru
 • Komunikacja przez Ethernet, host USB, 3 x port RS232
 • Wydajny akumulator litowo-jonowy – wydruk aż 120 000 linii (wersja Plus)
 • Wytrzymały akumulator żelowy do 18 000 linii (wersja Standard)
 • Szybka wymiana papieru dzięki systemowi easy load
 • Opcja zaprogramowania dowolnej waluty ewidencyjnej
 • Przypomnienie o konieczności wykonania raportu dobowego i okresowego
 • Współpraca z systemami sklepowego wideomonitoringu
 • Możliwość sporządzenia statystyk tygodniowych oraz rocznych dla grup towarowych
 • Programowalne rabaty automatyczne
 • Blokowanie rabatu dla niskomarżowych towarów
 • Automatyczny odczyt masy z wagi elektronicznej dla towarów ważonych
 • Obsługa formatów kodów ważonych dla wag etykietujących
Umiejętności

Opublikowano w dniu

16 września 2015

Prześlij komentarz