Zdalna księgowość to coraz popularniejszy kierunek obierany przez biura rachunkowe w Polsce. Nic dziwnego, taka forma współpracy cieszy się zainteresowaniem przedsiębiorców. Wygoda i optymalizacja – to zalety wyraźnie odczuwalne nie tylko dla klientów, ale też właścicieli biur.

Zdalna księgowość popularna wśród przedsiębiorców

Nawet bardzo małe firmy decydują się na usługi księgowe. Nie chcą zaprzątać sobie głowy przepisami i interpretacjami podatkowymi, rozliczeniami, terminami, zawiłościami przysługujących im ulg itp. Już samo przygotowywanie dokumentacji dla biura rachunkowego bywa kłopotliwe i zajmuje cenny czas, który można przeznaczyć na działania dające realny przychód. Czasy, gdy zaglądało się do księgowego kilka razy w miesiącu i wszystko „załatwiało” w bezpośrednim kontakcie, odchodzą w niepamięć. Klienci wręcz oczekują, że nowoczesne biuro rachunkowe zaoferuje im współpracę zdalną. Przyjmie dokumenty przez internet, wyśle informacje lub przypomnienie o ważnych terminie SMS’em. Elektroniczna księgowość to jednak komfort nie tylko dla klienta, ale też biura rachunkowego.

 

Oprogramowanie Insert dla biur rachunkowych

Zdalna księgowość – jeśli ma być naprawdę wygodna – wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. Kompletne rozwiązania proponuje przedsiębiorcom firma Insert. Oprogramowanie Insert dla biur rachunkowych składa się z elementów, które można dobrać w zależności od potrzeb biura. Wiodący producent programów dla firm oferuje te, które służą typowo do prowadzenia rachunkowości, takie jak: Rachmistrz GT i Rachmistrz nexo oraz Rewizor GT i Rewizor nexo. Dostępne są też aplikacje Biuro GT i Biuro nexo – które pozwalają na lepsze zarządzanie pracą biura i automatyzują działania wykonywane na innych elementach lini InsERT. Warto wspomnieć o takich programach, jak Gestor GT i Gestor nexo do zarządzania relacjami z klientami biura czy Gratyfikant GT i Gratyfikant nexo do obsługi kadr i płac. Nie sposób opisać w jednym miejscu działania i zalet wszystkich poszczególnych produktów.

 

Co zyskasz kupując dobre oprogramowanie?

Najważniejsze, co może zyskać biuro rachunkowe, decydując się na dobre oprogramowanie, to sprawna i szybka praca. Mechanizmy aplikacji pomyślano tak, by jak najbardziej zautomatyzować powtarzalne czynności. Dzięki temu jedna osoba może obsłużyć więcej klientów albo zająć się istotniejszymi zadaniami niż wprowadzanie lub przepisywanie danych. Ważne jest to, by poszczególne narzędzia były ze sobą kompatybilne. Idealnie – jeśli są też kompatybilne z produktami, z których korzysta klient. Z oprogramowaniem Insert jest to możliwe.