Nexo to nowa linia programów do zarządzania małymi i średnimi firmami, następca popularnego systemu GT. Wyprodukował ją InsERT – od połowy marca jest dostępna w sprzedaży. Czego można się spodziewać po aplikacjach serii nexo? Jakie innowacyjne rozwiązania zaproponował przedsiębiorcom InsERT?

InsERT nexo stanowi, podobnie jak seria GT, kompleksowe rozwiązanie. Zestaw zintegrowanych ze sobą aplikacji, które mają wspierać zarządzanie firmą – zarówno jeśli chodzi o różne aspekty sprzedażowe, jak i finansowo-księgowe.

Kompletny pakiet InsERT nexo składa się z trzech programów:

  • Subiekt nexo (program sprzedażowy)
  • Rewizor nexo (program finansowo-księgowy)
  • Rachmistrz nexo (program do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów oraz ewidencji podatku zryczałtowanego)

Dwie wersje

Wszystkie programy, oprócz wersji standardowej, są dostępne w wersji PRO. Czym różnią się od siebie obie wersje? Ogólnie można powiedzieć, że wersja podstawowa jest odpowiednia dla każdej firmy (małej lub średniej), która ma standardowe wymagania. Wersja PRO to wybór dla tych przedsiębiorstw, które potrzebują indywidualnych rozwiązań albo dodatkowych funkcjonalności. Pakiet InsERT nexo PRO charakteryzuje się bowiem większą elastycznością. Użytkownik ma możliwość w pewnej mierze dopasować system do własnych wymagań: Stworzyć własne słowniki, raporty, kategorie, opisy czy wzorce wydruku. InsERT nexo w wersji PRO to (w związku z tymi zaletami) dobry system dla biur rachunkowych.

Przyjaźnie i nowocześnie

InsERT nie zadowolił się aktualizacją starego systemu GT, ale zaprojektował linię nexo od podstaw. Założeniem było stworzenie takich aplikacji, które zapewnią wygodę użytkowania. Przyjazny, przejrzysty interfejs, a także bogata funkcjonalność, nowoczesne rozwiązania wykorzystujące technologie mobilne – te elementy mają się przekładać na prowadzenie biznesu. Z systemem nexo praca przedsiębiorcy staje się łatwiejsza i bardziej efektywna.

Co my tu mamy

Dzięki czemu konkretnie użytkowanie systemu jest wygodniejsze? Co w InsERT nexo wpływa na komfort zarządzania biznesem?

 

Przejrzysty interfejs i intuicyjna obsługa

Oczywistym udogodnieniem jest wyszukiwarka, dostępna z każdego miejsca w systemie. Dzięki niej błyskawicznie odnajdziemy potrzebny w danym momencie dokument lub polecenie uruchomienia dowolnego modułu. Inną zaletą są mnemoniki obiektów – specjalne skróty, które również zapewniają szybkie wyszukiwanie i wprowadzanie informacji. Bardzo praktyczne są także opcje związane z kontrolą i weryfikacją danych. Program na bieżąco wyświetla komunikaty i ostrzeżenia o błędach. Chroni tym samym użytkownika przed nieprawidłowym wypełnieniem dokumentów. Atut stanowią też zakładki – umożliwiają otwieranie poszczególnych modułów i przeglądanie jednocześnie dokumentów w kolejnych zakładkach – tak, jak to się dzieje w przeglądarce internetowej. Warto też wspomnieć o widokach i uprawnieniach, które są dostosowane do poszczególnych użytkowników. Oznacza to, że osoba pracująca z programem ma wgląd jedynie do modułów i danych wykorzystywanych w swojej pracy.

Programy zintegrowane

Programy, które wchodzą w skład pakietu InsERT nexo mogą być zintegrowane w jeden system, a więc multiprogram. Nie musisz dzięki temu uruchamiać każdą aplikację z osobna. Poza tym wymiana danych pomiędzy programami jest możliwa onlineto nowa nowoczesna opcja dostępna w e-Abonamencie.

 e-Abonament i InsERT nexo LINK

Dzięki aplikacji InsERT nexo LINK użytkownik ma dostęp do danych z programów linii InsERT nexo w przeglądarce internetowej oraz na własnym urządzeniu mobilnym z systemem Windows Phone 8. Zdalny dostęp do analiz sprzedażowych i finansowych – to wyjście naprzeciw potrzebom profesjonalnych nowoczesnych przedsiębiorców, dla których korzystanie z urządzeń mobilnych – tabletów czy smartfonów, to po prostu standard. Możliwość wymiany danych online jest oczywistym ułatwieniem: teraz możesz przesyłać dokumenty z Subiekta nexo do programów księgowych Rewizor i Rachmistrz przez Internet. Poza tym, dzięki tej opcji, firma komunikuje się zdalnie np. biurem rachunkowym.

Nowoczesne technologie wpływają na zmiany w wielu dziedzinach  życia, między innymi życia zawodowego. Trzeba przyznać, że firma InsERT idzie z duchem czasu. Dostrzega potrzeby biznesów i odpowiada na nie produktem, który wykorzystuje m.in. rozwiązania komunikacji zdalnej i jest kompatybilny z urządzeniami mobilnymi.

W planach kolejne innowacje w produktach InsERT.