Niezależnie od okoliczności i miejsca, gdzie świadczymy swoje usługi, jeżeli mamy obowiązek stosowania kasy fiskalnej – klient musi otrzymać paragon. Przerwa w dostawie energii elektrycznej? Sprzedaż na plaży, targu, deptaku? Nic Cię nie usprawiedliwi, jeśli nie wydrukujesz wtedy paragonu fiskalnego. Te sytuacje to Twoja codzienność? W takim razie wydajność baterii wewnętrznej w kasie fiskalnej powinna bardzo Cię interesować podczas zakupu urządzenia.   

Ani planowana przerwa w dostawie energii elektrycznej, ani nagła awaria, nie muszą oznaczać zamknięcia sklepu czy gabinetu kosmetycznego oraz przerwy w sprzedaży tego dnia.  O ile Twoja kasa fiskalna posiada wydajną baterię wewnętrzną.

Dlatego to bardzo ważne, by przy zakupie kasy wziąć pod uwagę ten parametr, zwłaszcza jeśli takie sytuacje zdarzają się często w Twojej okolicy. Również wtedy, gdy wiesz, że będzie prowadzić działalność w terenie.

Jaka kasa fiskalna dla sprzedaży w terenie?

Awaria prądu to coś, czego nie przewidzisz. Jednak często podatnik z góry wie, że nie zawsze podczas sprzedaży będziemy mieć dostęp do prądu i możliwość podłączenia kasy fiskalnej. Nieraz też planuje działalność, która zawsze będzie oznaczała pracę w terenie – na bazarze, plaży, deptaku, ulicy, w samochodzie itd.

Sezonowe usługi gastronomiczne w miejscowościach turystycznych, wypożyczanie sprzętu sportowego, sprzedaż pamiątek, usługi kosmetyczne lub fryzjerskie z dojazdem do klienta, domowe wizyty lekarskie – to tylko kilka przykładów działalności, w których wiadomo, że dostęp do źródła energii elektrycznej będzie utrudniony.

Utrudnione będzie też korzystanie ze stacjonarnej kasy fiskalnej. Taka stacjonarna kasa fiskalna, po odłączeniu od prądu, może pracować zaledwie kilka godzin. Jaka kasa fiskalna dla sprzedaży w terenie będzie wobec tego najlepsza? Mobilna kasa fiskalna.

Wydajna i mobilna kasa fiskalna

Bateria wewnętrzna w kasie fiskalnej przeznaczonej dla mobilnych przedsiębiorców, jest zdecydowanie bardziej wydajna niż w kasie stacjonarnej. Przenośne kasy fiskalne umożliwiają pracę przez cały dzień i nie wymagają doładowywania baterii w tym czasie. Nie musi mieć więc stałego dostępu do energii elektrycznej podczas sprzedaży. Akumulator wewnętrzny ładujesz w domu, by w kolejnym dniu pracy znów użytkować kasę i drukować paragony fiskalne przez wiele godzin. A co jeśli zapomnieliśmy naładować baterię w domu czy w biurze? Nie musisz się o to martwić, jeśli przemieszczasz się samochodem. Mobilne kasy fiskalne posiadają w standardzie opcję ładowania w samochodzie. Wśród dodatkowych akcesoriów znajduje się ładowarka samochodowa – to standard dodatkowego wyposażenia, które możesz dokupić, w przypadku przenośnych kas.

Mobilna i rezerwowa kasa fiskalna

Mobilne kasy fiskalne mogą mieć zastosowanie również podczas pracy stacjonarnej. W jakich sytuacjach? Na przykład, jeżeli prowadzimy działalność w okolicy, w której często zdarzają się przerwy w dostawie energii elektrycznej i trwają naprawdę długo. Awaria prądu nie musi oznaczać zmarnowanej sprzedaży tego dnia i konieczności zamknięcia sklepu czy naszego punktu usługowego, jeżeli mamy przenośną kasę fiskalną.

Może być jednak taka, że normalnie naszym potrzebom odpowiada większa kasa stacjonarna – ze względu na inne parametry. W takim razie o przenośnej kasie fiskalnej pomyślmy w kategoriach sprzętu zapasowego, a nie docelowego. Dużą kasę wykorzystujemy na co dzień,  mobilną mamy w rezerwie na wypadek braku energii elektrycznej. Taka mobilna, rezerwowa kasa fiskalna nie zajmie dużo miejsca, zmieści się w szufladzie czy w szafce na zapleczu.

Dwie kasy to za duży koszt? Pamiętaj, że jest ulga na zakup kasy fiskalnej

Być może zakup dwóch kasa fiskalnych to dla Ciebie zbyt duży wydatek. Nie zapominaj jednak, że jeśli startujesz dopiero z ewidencją tego typu, przysługuje Ci ulga na zakup kasy fiskalnej. Możesz liczyć na zwrot nawet 700zł za każde zgłoszone urządzenie! Jeżeli kupisz i zgłosisz od razu dwie kasy: docelową i rezerwową, zapłacisz wtedy dużo mniej, niż gdybyś najpierw kupił jedną, a po pół roku – kolejną. Masz tylko jedną taką szansę, na samym początku. Ulga na zakup kasy fiskalnej przysługuje podatnikowi tylko na starcie. Musisz też spełnić pewne warunki, na przykład dopilnować terminu instalacji kasy w terminie określonym przez ustawodawcę.

Które przenośne kasy fiskalne z wydajnym akumulatorem polecamy?

Chociażby wysokiej jakości kasy fiskalne Posnet. Na uwagę zasługuje kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ albo nieco starszy model – kasa fiskalna Posnet Mobile EU. Na rynku mamy też od jakiegoś czasu dostępne mobilne urządzenie fiskalne Elzab. To drugi, zaraz obok firmy Posnet, znany producent kas i drukarek rejestrujących. Mobilna kasa fiskalna Elzab K10 z dotykowym ekranem i kilkoma kolorami obudowy do wyboru zachwyci wszystkich wielbicieli nowoczesnych technologii i modnego wzornictwa.