Zakup kasy fiskalnej może stanowić pewien problem – zwłaszcza, jeśli nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z tego urządzenia podczas sprzedaży. Z roku na rok coraz więcej podatników staje jednak przed tym wyzwaniem, ponieważ zmuszają ich do tego zmieniające się przepisy. Nie inaczej będzie w roku 2015 i 2016. Jeżeli utraciłeś prawo do zwolnienia z kas fiskalnych i musisz kupić urządzenie do ewidencji obrotów w swojej firmie, przeczytaj ten artykuł. Zrobiliśmy dla Ciebie listę 6 ważnych spraw, którymi warto się kierować przy zakupie kasy fiskalnej.     

Najpóźniej 1 marca 2015 roku wielu podatników musi wprowadzić kasę fiskalną do działalności. Pierwsza fala zakupu jest już prawa za nami. Być może na koniec lutego znajdą się jeszcze przedsiębiorcy, którzy przeoczyli ten termin, nie zdążyli z zakupem, nie wiedzieli, że muszą stosować kasę fiskalną – będą kupować kasy w pośpiechu. Niestety.

Na wybór kasy fiskalnej powinniśmy poświęcić trochę czasu, o ile chcemy być użytkownikami urządzenia praktycznego, wygodnego i dopasowanego do naszych potrzeb.

Kasa fiskalna dla kosmetyczki, drukarka fiskalna dla mechanika, mobilne urządzenie fiskalne dla lekarza… Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i masz obowiązek wprowadzić kas fiskalną do działalności, zastanawiasz się pewnie, jakie urządzenie wybrać, by nie żałować wydanych pieniędzy.

O tym, że nie warto ich żałować na zakup kasy, i że bardzo tanie kasy fiskalne nie są najlepszym wyborem, pisaliśmy niedawno w artykule Wybór kasy fiskalnej dla firmy – czy warto kierować się ceną?

Jeszcze nie miałeś przyjemności go czytać, zrób to – zajmie Ci to tylko chwilę.

Czytam artykuł Wybór kasy fiskalnej dla firmy – czy warto kierować się ceną?

Jeżeli masz jego lekturę już za sobą, to wiesz, że dobra kasa fiskalna chociaż ma swoją cenę, na pewno zrujnuje Twojego budżetu – szczególnie jeśli przysługuje Ci ulga na zakup kasy fiskalnej w wysokości do 700zł!

Dobrze.

Już wiesz, ile kosztuje dobra kasa fiskalna.

Wiesz, że przysługuje Ci ulga na zakup kasy.

Znalazłeś też w Internecie sprawdzony, dobry serwis kas fiskalnych – Warszawa, Ursynów, ulica ta i ta… Wchodzisz do środka, a doświadczony i zorientowany w temacie serwisant pokazuje Ci kilkanaście modeli urządzeń rejestrujących w tej samej cenie.

Co dalej?

Jak masz wybrać tę jedną, jedyną kasę fiskalną dla swojej działalności? Skrojoną na miarę Twojego firmy? Twojego salonu kosmetycznego? Warsztatu samochodowego? Gabinetu lekarskiego?

Zanim zdecydujesz się na konkretne urządzenie fiskalne, weź pod uwagę 6 kwestii, którymi warto kierować się przy zakupie kasy fiskalnej. Zrobiliśmy dla Ciebie listę tych ważnych spraw.

Lista 6 ważnych spraw, którymi warto kierować się przy zakupie kasy fiskalnej

KASA FISKALNA CZY DRUKARKA FISKALNA? Czym się od siebie różnią? Które urządzenie fiskalne będzie lepsze dla Twojej firmy? To zasadnicza kwestia, dlatego artykuł ten przeczytaj w pierwszej kolejności!

WAGA I WIELKOŚĆ KASY FISKALNEJ Masz dużą ladę recepcyjną? Część biurową? Biurko? A może w ogóle w Twoim warsztacie, gabinecie, na stoisku nie masz nawet kawałka miejsca na kasę fiskalną? Co wtedy? Wtedy waga i wielkość kasy fiskalne naprawdę mają znaczenie.

KOPIA PARAGONU FISKALNEGO – ELEKTRONICZNA VS. PAPIEROWA Zobacz jaki masz wybór, jeśli chodzi o możliwości zapisu kopii paragonu fiskalnego. To ważna kwestia – kopie paragonów musisz przechowywać przez 5 lat!

AKUMULATOR WEWNĘTRZNY Czy jego parametry są istotne? Jeśli, tak to dla kogo? Które urządzenia fiskalne mają najbardziej wydajne akumulatory? Jak długo kasa fiskalna może pracować po odłączeniu od prądu?

BAZA TOWAROWA PLU Zainteresuj się jej pojemnością, jeśli świadczysz wiele zróżnicowanych usług albo masz szeroki asortyment produktów. A już na pewno – jeśli sprzedajesz w swoim punkcie zarówno usługi, jak i towary.

LICZBA ZNAKÓW W NAZWIE TOWARÓW I USŁUG To ile znaków w nazwie towaru lub usługi możesz wykorzystać na paragonie, ma – wbrew pozorom – duże znaczenie. Jakie?

Początkowo chcieliśmy każdą z wymienionych na liście spraw, opisać krótko w jednym artykule, ale zdecydowaliśmy się zrobić inaczej. Każdej kwestii poświęciliśmy osobny artykuł. Dzięki temu opiszemy ją lepiej, bardziej wyczerpująco, żeby była dla Ciebie bardziej praktyczna.

Kliknij na punkt, który Cię interesuje – a znajdziesz tam więcej informacji na dany temat.

Zasada jest więc prosta: Klikamy i czytamy.

Życzymy miłej lektury i udanego zakupu kasy fiskalnej.

 

A może interesuje Ciebie jakieś zagadnienie związane z kasami fiskalnymi, którego nie ma na liście? Masz upatrzony jakiś konkretny model urządzenia i chciałbyś dowiedzieć się o nim czegoś więcej? Kasy fiskalne Posnet, Elzab, Innova, Novitus – możemy o nich dużo opowiedzieć.

Jeśli więc masz pytanie – zadaj w komentarzu. Odpowiemy na nie najszybciej i najlepiej, jak to tylko będzie możliwe!